זכות האשה לדעת

מאת: מכון אור חי'ה

ב"ה

האישה, היום, חשופה לשינויים מרחיקי לכת המתרחשים סביבה,
מוצאת את עצמה שואלת לא פעם - מה חלקי בלימוד היהדות?


האם יש גבולות לתחומי הידע בתורה שביכולתי לדעת ולחקור?
 
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
  מחקר וקדמה טכנולוגית הן מילות המפתח בעולם של ימינו.
האידיאולוגיה החינוכית היא לפתח אנשים חוקרים חושבים ומעמיקים.
פיתוח הסקרנות וגירוי המח ע"י מחקר יוצרים אנשים אינטליגנטיים יותר.

 האשה, היום, חשופה לשינויים מרחיקי לכת המתרחשים סביבה, מוצאת את עצמה שואלת לא פעם - מה חלקי בלימוד היהדות? האם יש גבולות לתחומי הידע בתורה שביכולתי לדעת ולחקור?
 
הרבי מליובאוויטש, דגל מאז ומעולם, בצורך להיחשפותה של האשה היהודית לכל רבדיה של תורתנו הקדושה. נקודת המבט של הרבי שאיתה הסכימו כל גדולי ישראל, נבעה מכך שהיום נשים מוצאות את עצמן מעורבות יותר בחברה המודרנית, יש מן ההכרח שאשה תפתח את דרכי  החשיבה שלה בתוך תחומי הדעת של התורה, ואת סולם הערכים התרבותי, היא תעצב לפי סולם הערכים שהתורה מציבה לנו.


האשה שמטבע בריאתה, ניחנה בתכונות נפש עדינות וברצון הנתינה, תמצא את עצמה לא רק לומדת, אלא מקרינה מהידע אותו רכשה לבני משפחתה, דבר שיהווה עידוד ותמריץ לבני משפחתה להעמיק ולהעשיר את לימודם בתורה.בתחום אחריותה של האשה הוא בניית הבית היהודי. תפקידה המשמעותי ביותר הוא לעשות בית זה לבית מלא קדושה. אשה שתתחבר יותר לעולם הרוח, תמצא את עצמה מעריכה ומוקירה יותר את תפקודה כאם וכרעיה.


המאמץ המשותף של נשים בעולם כולו להרחיב ולהעמיק את האופקים שלהן בלימוד התורה ובשיתוף אחרים בזה, יביא לשינוי שמצפים לו כבר אלפי שנים - עידן הגאולה. "אשת חיל עטרת בעלה" - פסוק זה נאמר על מעמדן של הנשים בעידן הגאולה. לימוד התורה לנשים היא ההכנה הראויה ביותר לקיום יעוד זה.

שתף לחברים

שתף